Článek z aktualit

Jaké změny čekají novostavby ohlášené po 1. 1. 2022?

Jaké změny čekají novostavby ohlášené po 1. 1. 2022?

28 led 2021

Od 1.1.2022 nás čeká další zpřísnění nároků na enegetickou náročnost stavby. Jaké budou nové nároky?

 

Už od ledna loňského roku platí pro novostavby přísnější požadavky na energetickou náročnost. Všechny nové domy musí mít tzv. téměř nulovou spotřebu energie. Od ledna 2022 ale vchází v účinnost ještě přísnější požadavky. Na co si musí dát pozor ti, kteří budou podávat žádost o stavební povolení od ledna 2022?

Zjednodušeně řečeno na přísnější nároky na energetickou náročnost budov. U Domů jedním tahem to v praxi znamená změny v izolaci domu a také zařazení nových technologií do typových projektů. Všechny domy tak dosáhnou nízkoenergetického standardu.

U zateplení fasády nahradíme současné polystyrenové izolace za 26cm minerální vatu. Všechny typové domy budou mít "v základu" vytápění tepelným čerpadlem vzduch-voda a nebude chybět ani řízené větrání (rekuperace). Pro zákazníky ale připravujeme i návrhy různých alternativních variant, kterými lze dosáhnout požadovaného energetického standardu.

Chcete-li se vyhnout přísnějším enegetickým nárokům na váš budoucí dům, doporučujeme podat ohlášení stavby/žádost o stavební povolení do listopadu 2021, aby mohla být dokumentace zaevidována před koncem roku.

Galerie