Detail reference -
Dům k dokončení - Minarčíkovi

Vzhledem k tomu, že nám nepřálo počasí i tak bylo vše podle domluvy. Náš dům rostl opravdu rychle.

 

Další reference DJT

21. 9. 2022 / Rodinný dům Plutos po dokončení

Začátkem minulého roku jsme začali intenzivně řešit otázku, kdo nám postaví náš vysněný dům. Rodina se nám rozrostla a stávající bydlení začalo být pro nás malé. Měli jsme stavební parcelu, a tak stačilo vybrat „jen" vhodný projekt a firmu, na kterou se můžeme spolehnout. Důležitá pro nás byla rychlost výstavby, abychom se mohli co nejdříve přestěhovat a dům zkolaudovat. Věděli jsme, že dům je největší životní investicí. Přemýšleli jsme o klasické technologii, ale termín nastěhování by byl v nedohlednu a také o dřevostavbě. Chtěli jsme dům, ve kterém se budeme cítit bezpečně a také, ve kterém budou moc bez obav bydlet třeba jednou i naše děti. A tak jsme došli k závěru, že nejlepší pro nás bude Dům jedním tahem.

O této firmě jsme věděli už dříve od rodičů, i proto jsme rozhodli Dům jedním tahem navštívit. Moc se nám líbil dům Helena, navštívili jsme společně s panem Hoškem referenční dům. Dispozice se nám moc líbila a navíc se dům perfektně hodil na náš pozemek. O projektu jsme měli tedy jasnou představu a nemuseli jsme měnit vnitřek domu. Mile nás překvapilo, že projekt obdržíme zdarma. Dnes mohu říct, že jsme už při návštěvě domu věděli, že s největší pravděpodobností postaví náš dům firma Dům jedním tahem.

Hledali jsme optimální kompromis mezi tím, co zvládneme sami a co za nás udělá firma, proto konečná varianta padla na uzavřenou hrubou stavbu. Uzavřeli jsme smlouvu na zhotovení projektové dokumentace s jasně danou pevnou cenou díla a předběžně jsme se domluvili na termínu výstavby. Zanedlouho jsme dostali pěkně zpracovaný projekt, který si  manžel pochvaloval. Krátce po vyřízení stavebního ohlášení, začaly stavební práce, zanedlouho byla hotová základová deska. Poté co vytvrdnul beton v základové desce, nám smontovali hrubou stavbu. Vzhledem k tomu, že nám nepřálo počasí i tak bylo vše podle domluvy. Náš dům rostl opravdu rychle. Jakmile přijel jeřáb, spousta lidí z okolí se  přišlo na montáž dívat. Bylo příjemné vidět, jak nám dům roste přímo před očima a navíc bez práce.

V té době jsme měli srovnání s našimi přáteli, kteří také stavěli, ale klasickou technologií. Rychlost a kvalita se nedala srovnat.

Dokončovací práce na domě byly spíš radost, velkým ulehčením bylo, že v domě jsou hotové drážky a rozvody pro kabely i to, že se dům vevnitř nemusel omítat. Díky podkladům od Domu jedním tahem jsme mohli dobře kontrolovat řemeslníky a náklady na dokončení domu. Po nějakém čase mohu za sebe říci, že jsme se s manželem rozhodli dobře.

Celkově jsem byli velmi spokojeni a mohu jen doporučit dalším stavebníkům.

Jitka Minarčíková

Tel: 602 936 803

Zaujal vás Dům jednim tahem?