Článek z aktualit

Přízemní domy - bungalovy se sedlovou i valbovou střechou

Přízemní domy - bungalovy se sedlovou i valbovou střechou

23 čvn 2020

Získejte typový projekt některého z našich bungalovů k objednávce domu zdarma. Ušetřete s Dům jedním tahem!

 

Další novinky z DJT

30. 7. 2020 / SOUTĚŽ „Dům jedním tahem se zahradou“

V  nabídce typových Domů jedním tahem najdete kromě patrových domů samozřejmě i zástupce domů přízemních, takzvaných bungalovů. 

Patrové a přízemní domy najdete v katalogu Dům jedním tahem v poměru 3:2 ve prospěch patrových domů. Bungalovy v nabídce se liší nejen podlahovou plochou a dispozicí, ale také celkovým vzhledem. Díky poslední aktualizaci katalogu přibyly do nabídky 2 bungalovy se sedlovou střechou. Zbylých 8 bungalovů má střechu valbovou.

Sedlová nebo valbová střecha

Sedlová střecha má 2 střešní plochy ohraničehé okapy a 2 štíty. U valbové střechy jsou štíty nahrazené tzv. valbami a okapy vedou po celém obvodu střechy. Historicky jsou na našem území využívanější především střechy sedlové. V posledních desetiletích ale rychle přibývá domů se střechami valbovými.

Rozhodnutí, zda zvolit střechu sedlovou nebo valbovou dělá většina stavebníků především na základě svého estetického vnímání. Co do statických vlastností a dalších náležitostí není mezi těmito variantami zásadního rozdílu.

Nahlédněte také do katalogu Domů jedním tahem montovaných z velkoplošných dílců z lehkého betonu a vyberte si svůj vysněný dům. 

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat obchodně-technické poradce DJT.

Galerie