Detail reference

Dům k dokončení - Flekovi

Dům k dokončení - Flekovi

24 čvn 2014

A nastal den „D“. Ráno na staveniště přijel jeřáb a poté dorazily kamióny s naším domečkem.

 

Další reference DJT

10. 10. 2021 / Athena - dům k dokončení, okres Kutná Hora

Jednoho dne jsme se rozhodli splnit si náš sen bydlet v domečku. Při hledání našeho budoucího domu, jsme dostali tip na montovaný dům od společnosti Lias Vintířov - Dům jedním tahem. Vzali jsme si na danou společnost kontakt, prošli jejich webové stránky a katalog. Zanedlouho jsme měli vybrán náš budoucí dům – dům Kronos ve fázi „Dům k dokončení“. Oslovili jsme dodavatele se zájmem o tento dům. Jednání probíhalo s p. Jakubem Hoškem. Všechny naše otázky, a že jich nebylo málo, byly zodpovězeny k naší spokojenosti. Do projektu byly zaneseny námi požadované změny a začali jsme hledat projektanta, který by nám pomohl dokončit nezbytné formality v projektu pro podání stavební ohlášky. I zde nám pomohl p. Hošek.

Po vyřízení všech úředních formalit jsme začali s přípravou stavby. Na jaře 2014 bylo vše připravené, proběhlo předání staveniště a stavba pomalu začala - byly vykopány základy, proběhlo zalití základové spáry a dokončení základové desky. Po dokončení a přebrání základové desky byl stanoven datum montáže 1NP a 2NP.

A nastal den „D“. Ráno na staveniště přijel jeřáb a poté dorazily kamióny s naším domečkem. Situaci trošku komplikovala vypnutá elektřina, která v obci neběžela celý den, ale to byla drobnost, kterou vyřešila stavbou dovezená elektrocentrála. Neuběhly ani 4 hodiny a přízemní část byla hotova. Pak přijel poslední kamión se stropy domu. Montáž 1NP probíhala hladce a bez problému, bylo znát, že montážní parta má velké zkušenosti se stavbou těchto domů a práce jim šla pěkně „od ruky“. Druhý den byl zalit beton na stropě a nezbývalo než počkat do druhého týdne, na který byla naplánovaná montáž 2NP. Práce probíhala stejně jako u 1NP - než jsme se nadáli, bylo 2NP hotové.

A tak začala poslední fáze stavby od DJT – střecha, okna a vchodové dveře. Zde nám plány trochu kazilo aprílové počasí, ale i přesto byly střešní krovy hotové během několika dnů. Pak už se přivezli střešní tašky, okapy, okna a dveře a práce DJT pomalu finishovala. Během pár dní bylo vše dokončeno, předáno a my začali realizovat druhou vlastní fázi dokončení.

V průběhu stavby jsme byly ve spojení s p. Hoškem i technickým dozorem ze strany DJT a všechny potřebné činnosti, i drobné vady, které se vyskytnou na každé stavbě, byly k naší spokojenosti vyřešeny. Jsme rádi, že jsme si vybrali tuto firmu a po naší zkušenosti s ní, ji můžeme vřele doporučit i ostatním zákazníkům.

 

Josef a Lenka Flekovi 

Kozojedy

Galerie