Detail reference

p. Harapes  - Dům k dokončení Athéna

p. Harapes - Dům k dokončení Athéna

07 led 2021

Před výstavbou rodinného domu jsem narazil na systém Dům jedním tahem od firmy Liapor. Prošel jsem typové domy a velmi se mi zalíbil dům Athéna.

 

Další reference DJT

3. 8. 2022 / Stavba domu na Rokycansku - dům k dokončení Helios

Během výstavy For Arch jsem se stavil i na stánku DJT, nicméně jsem ještě nebyl plně rozhodnut. Rozhodnutí přišlo do konce roku, během listopadu jsem si vyměnil pár emailů s panem Hoškem a v prosinci jel do Vintířova dospecifikovat projekt, podepsat smlouvu a podobně. V přátelské atmosféře jsme to vyřídili a já jel spokojen domů.

Následně se začala řešit projektová dokumentace a vyřizovat stavební povolení. Toto samozřejmě nějaký čas trvalo, ale jednoho dne mi zavolal projektant, který vyřizoval stavební povolení, že bylo stavební povolení vydáno.
Vzhledem k tomu, že byl leden, tak bylo nutno počkat na lepší počasí. Na konci února přijel stavební technik p. Bareš z DJT, začali jsme řešit jak umístit kamion a jeřáb, protože jsem chtěl zachovat stávající dům na pozemku a na techniku nezbylo místo. Na začátku března přijela první parta z DJT na základovou desku. Mezitím jsem vyřizoval zábor silnice, protože vzhledem ke stísněným podmínkám (4 metry odstup na každé straně od starší zástavby a 6 metrů odstup od chodníku) by se jinak nevešel jeřáb a kamion.

Deska byla vybetonována a přišly první restrikce kvůli Covid-19. Psali jsme si s obavami s DJT o tom jak to bude. Naštěstí žádné omezení ať už iniciované DJT nebo státem vyjma zavřených hotelů nepřišlo. Přijela parta na lepení hydroizolací, opět bez problému.
V den, kdy se mělo začít s montáží stěn, jsem hned po ránu rozvezl značky upozorňující na práci na silnici. Nejdřív přijela parta z DJT a začala dělat přípravné práce. Posléze přijel jeřáb, rozpackoval se a zanedlouho první kamion. Bylo vidět, že jim to šlo od ruky. Kamion střídal kamion (a to tak že jeden odjel a do pár minut byl připraven druhý) a odpoledne bylo přízemí hotové. Po týdnu se to samé opakovalo s podkrovím.
Po několika dnech přijela parta na střechu. Během asi třech dní byla hotová střecha. Další týden přijeli oknaři, usadili okna a vstupní dveře, během jednoho dne měli hotovo. Všechny party byly sehrané.

Na předání stavby přijel p. Hošek. Opět jsme se pobavili v přátelské atmosféře. Ještě jsme to prošli, upozornil mě na co si dát pozor při dokončení stavby apod.
Dům je nyní v rozestavěné fázi, zdržený i Covidem. Je znát že přístup DJT je profesionální. Nicméně věřím, že jako naprostý laik ve stavebnictví, dokážu dům pomocí najmutých řemeslníků brzy dokončit.

Galerie