Vybírejte typový projekt s ohledem na pozemek

17 led 2017

Plánujete v budoucnu stavbu domu a už máte nyní jasno o tom, jaký dům si necháte postavit? Je skvělé! Dejte ale pozor na to, že výběr domu může ovlivnit také umístění a orientace stavebního pozemku.

 

Další novinky z DJT

22. 4. 2024 / Prodlužujeme akci “Jarní slevy až 223.460 Kč”

Plánujete v budoucnu stavbu domu a už máte nyní jasno o tom, jaký dům si necháte postavit? Je skvělé, že o svém  bydlení máte jasné představy. Dejte ale pozor na to, že výběr domu (typového projektu domu) může ovlivnit také umístění a orientace stavebního pozemku.

I přesto, že typové projekty lze přizpůsobit vašim potřebám - můžete si vybrat z několika variant osazení domu na pozemek (např. zrcadlové otočení domu), nebo uzpůsobit dispozici domu (posunutí příček, změna oken, změna způsobu vytápění apod.), může být často snazší a z hlediska ceny projektových úprav také levnější, zvolit jiný typový projekt. Takový projekt, u nějž bude v konečném důsledku potřeba mnohem méně zásahů ze strany projektanta.

Stává se, že zákazníci přichází rozhodnutí stavět ten či onen dům. Na schůzce s našimi poradci přímo na pozemku, při níž vyberou optimální řešení pro umístění domu na pozemek a k tomu odpovídající dispozici domu, svůj původní záměr ale někdy přehodnotí. Před touto schůzkou totiž obvykle  neřeší orientaci pozemku vůči světovým stranám, umístění příjezdové cesty, sousední domy apod.

Naši poradci mají dlouhá léta zkušeností se stavbami domů a od svých klientů mají i zpětnou vazby ve věcech, které by po zkušenostech udělali jinak. Rádi poradíme i vám!

Pokud stojíte teprve před výběreme pozemku, rádi vám pomůžeme i v této fázi.

Neváhejte kontaktovat naše poradce.

Zaujal vás Dům jedním tahem?