Poznejte nízkoenergetický (pasivní) dům Thoria 5+kk

Poznejte nízkoenergetický (pasivní) dům Thoria 5+kk

31 říj 2017

Patrový rodinný dům Thoria od DJT můžete mít v úsporném, nízkoenergetickém i pasivním standardu.

 

Další novinky z DJT

2. 1. 2024 / Rychlá a dostupná stavba chaty z modulů

Rodinný dům Thoria patří svou velikostí do střední kategorie. S podlahovou plochou 112 m2 a dispozicí 5+kk je určen pro 4-5člennou rodinu.  Svým vzhledem tento dům upoutá na první pohled. Thoria nemá klasickou sedlovou střechu, ale střechu stanovou se sklonem 14°. Nosná konstrukce střechy je navržena z dřevěných vazníků, které jsou uložené na obvodové stěny.

Přízemí

Hlavním vstupem vejdete do zádveří, ze kterého je vstup do technické místnosti a koupelny. Ze zádveří se vchází do hlavní chodby. Z chodby jsou přístupné všechny ostatní místnosti (pracovna a obytný prostor s kuchyní). Z obytného prostoru vedou dvoje francouzské dveře na zahradu. Všechny obytné místnosti jsou orientovány na jih tak, aby bylo možné maximální využití solárních zisků v zimních měsících.

Patro

Z chodby vede schodiště do plnohodnotného patra, kde je situována klidová část rodinného domu. V patře se nachází dva dětské pokoje, ložnice, komora a koupelna.

Aby bylo možné zaručit nízkoenergetický a pasivní standard stavby, musí být pozemek správně orientován. Vstupní dveře musí směřovat na sever.

Více informací o domu THORIA a další domech z naší nabídky najdete v on-line katalogu.

Galerie

Zaujal vás Dům jedním tahem?