Novinka! Všechny bungalovy se sedlovou střechou

Novinka! Všechny bungalovy se sedlovou střechou

04 čvc 2023

U všech přízemních domů v našem katalogu (a dvou patrových domů Medea a Harmonia) si nyní můžete zvolit, jestli si je necháte postavit se sedlovou nebo valbovou střechou.

 

Další novinky z DJT

22. 4. 2024 / Prodlužujeme akci “Jarní slevy až 223.460 Kč”

U všech přízemních domů v našem katalogu (a dvou patrových domů Medea a Harmonia) si nyní můžete zvolit, jestli si je necháte postavit se sedlovou nebo valbovou střechou. Typové projekty jsou pro vás připraveny zdarma v obou variantách.

Vyberte si bungalov v našem katalogu nebo ve virtuálních prohlídkách podle dispozice. Při přípravě projektu si pak zvolíte, jestli se vám více líbí dům s valbovou nebo sedlovou střechou.

Rozdíly mezi valbovou a sedlovou střechou

  • Sedlová střecha je charakteristická dvěma zkosenými plochami se střešní krytinou a okapy, které doplňují dva rovné štíty. V místě, kde se zkosené plochy stýkají vzniká hřeben. V porovnání s valbovou střechou nabízí více prostoru v půdní části stavby. 
  • Valbová střecha má narozdíl od sedlové střechy 4 zkosené plochy pokryté střešní krytinou a žádné štíty. Je opatřena okapy po celém svém obvodu. Obvykle má menší sklon než sedlová střecha. Je-li realizována na obdélníkové půdoryse, vzniká hřeben na spojnici delších stran střechy, které mají tvar lichoběžníku. Zbylé dvě kolmé plochy mají tvar trojúhelníku. Pokud se staví na čtvercovém půdorysu, má střecha tvar jehlanu. 

Typ střechy také někdy určují regulativa příslušného místního stavebního úřadu. Zejména v chráněných krajinných oblastech je obvykle požadována sedlová střecha s větším sklonem. Střechy s větším sklonem řešíme individuální úpravou projektové dokumentace domu.

Všechny typy střech jsou v plném rozsahu přizpůsobeny pro umístění fotovoltaických panelů (FVE).

Naši poradci vám rádi sdělí výhody jednoho či druhého řešení. Napište jim, nebo si s nimi rovnou domluvte schůzku

Galerie

Zaujal vás Dům jedním tahem?