Tiny house jedním tahem? Objevte nové modulové domy od DJT

Tiny house jedním tahem? Objevte nové modulové domy od DJT

27 lis 2023

Tiny house nemusí být jen provizorním řešením. Máme pro vás nové malé modulové domy z keramického betonu pro rekreaci i celoroční bydlení.

 

Další novinky z DJT

22. 4. 2024 / Prodlužujeme akci “Jarní slevy až 223.460 Kč”

Pokud se poohlížíte po možnostech stavby rodinného domu, tak vám určitě neunikl trend posledních let, kterým je tiny house. Z angličtiny můžeme tento výraz volně přeložit jako domek, domeček nebo malý dům. A přesně to ho vystihuje. Jedná se o dostupnou formu bydlení na relativně malé ploše, která je do posledního centimetru využita. Je tiny house vhodný i pro vás? A proč byste při jeho výběru neměli minout katalog Dům jedním tahem? Odpovědi najdete v následujících odstavcích.

Proč bydlet v malých domech?

Pokud se ptáte, proč mají malé domy v posledních letech takový úspěch, tak se stačí podívat na situaci na realitním trhu. Ceny bytů, domů i pozemků míří stále výš a s nimi i úrokové sazby hypoték. Především pro mladé lidi bez větších úspor je tak velmi obtížné dosáhnout na bydlení. Česká mentalita navíc velí, že je lepší vkládat peníze do vlastního, než je utrácet za nájem. Díky tomu je i u mladých touha po vlastní nemovitosti velmi silná. A jsou to právě mladí singles, nebo bezdětné páry, kterým ke spokojenému životu stačí doslova pár metrů čtverečních s nízkými měsíčními náklady na provoz. Mladá generace si navíc libuje v udržitelnosti a nepotřebuje pro svou existenci zdaleka tolik věcí, jako jejich rodiče nebo prarodiče.

Jaké výhody má tiny house od DJT?

Nové modulové tiny houses od Dům jedním tahem (DJT) jsou vhodné pro celoroční bydlení i rekreaci nebo zřízení různých provozoven. Stavíme je z modulů z lehkého keramického betonu. Díky tomu je stavba nejen rychlá, ale také levnější. Moduly si navíc si můžete poskládat tak, jak vám bude vyhovovat. Nejoblíbenější varianty najdete v našem katalogu.

Stavíme domy, ne obytné buňky!

V porovnání s většinou ostatních modulových stavebních systémů, které jsou často vhodné jen jako provizorní řešení na pár let, nabízí naše domy z keramického betonu vyřešení otázky bydlení pro vás a jednou třeba i pro vaše děti, vnoučata i další generace. Díky dlouhé životnosti navíc neztrácejí během let svou hodnotu.

Lehký keramický beton (Liaporbeton) je přírodní materiál, který je navíc ekologicky šetrný. Má skvělé izolační vlastnosti. Domy z něj tak mají mnohem nižší energetické nároky a přispívají tak nepřímo ke snižování emisí skleníkových plynů. Pro dosažení nízkoenergetického standardu se v projektech počítá s využitím technologií jako rekuperace, tepelná čerpadla či fotovoltaika.

Dům jedním tahem poroste s vaší rodinou

Další velkou výhodou je možnost rozšiřování původní stavby o další moduly. Díky tomu můžete začít s opravdu malým domkem jen pro sebe a svého partnera. Ale až se začne vaše rodina zvětšovat, můžete přidat další místnosti.

Zaujaly vás naše modulové domy? Nechte si poslat katalog. Máte-li otázky, neváhejte kontaktovat naše poradce.

Galerie

Zaujal vás Dům jedním tahem?