Článek z aktualit

Montovaná hrubá stavba - ideální základ pro stavbu domu svépomocí

Montovaná hrubá stavba - ideální základ pro stavbu domu svépomocí

27 čvn 2018

Chcete stavět svépomoci, ale některé práce přeci jen raději necháte na odbornících? Užijte si výhod montované hrubé stavby!

 

Dům jedním tahem nabízí možnost dodávky domu v několika fázích: 

A právě první z jmenovaných variant je ideální základ pro všechny stavebníky, kteří chtějí dům stavět svépomocí. Montovaná hrubá stavba jim pomůže ušetřit spoustu času i starostí. Přízemní dům bude na připravené základové desce postaven za 2 dny, patrový dům za 4 stavební dny. Stavba zahrnuje jen velmi malé množství mokrých procesů, dům je tak obyvatelný ihned po svém dokončení a nemusí tzv. vymrzat přes zimu.

Další velkou úsporu času přináší vytrubkování a krabičky pro elektroinstalaci i drážky pro rozvody vody a plynu, které jsou již z výroby připravené v jednotlivých dílcích. Rozvedení sítí po domě je tak mnohem méně náročné, než třeba u cihelných domů. Keramický beton je také snadno opracovatelný, takže ani případné dodatečné úpravy rozvodů v rozestavěném domě nepředstavují problém. Montovanou stavbu z keramického betonu oceníte i při realizaci omítek. Každý z dílců prochází přísnou kontrolou kvality. Stěny jsou z jedné strany hladké od formy, z druhé ručně hlazené. Díky tomu není potřeba dělat omítky. Stačí tenkovrstvé sádrové stěrky, což pomáhá šetřit čas i náklady. 

U hrubých staveb DJT oceníte mimo rychlé stavební technologie také unikátní základní materiál - keramický beton, který má mnoho výhod při stavbě i při užívání domu. Kromě optimálních tepelně izolačních vlastností, které pomáhají v létě držet v domě příjemný chládek a v zime teplo, přináší lehký beton i více prostoru pro vaši rodinu. Jak? Vlastnosti tohoto výjimečného materiálu umožňují, aby byly příčky i obvodové stěny tenčí, než u cihelných domů. U rodinného domu se zastavěnou plochou 10×10 m tak získáte 11,2 m2 podlahové plochy navíc. To představuje jeden malý pokoj zdarma!

Chcete se dozvědět více o výhodách Domů jedním tahem? Prohlédněte si informace o Technologii & výstavbě na našem webu, nebo kontaktujte naše obchodně-technické poradce.

Galerie

Zaujal vás Dům jedním tahem?